Сучасна імплантація зубів – це досить тривалий процес і людині, яка мріє про відновлення втрачених зубів, необхідно бути готовою до тривалої і серйозної роботи.
Залежно від методу імплантації, кількості і якості кісткової тканини, а також індивідуальних особливостей організму пацієнта, стоматолог-імплантолог формує загальну картину імплантації.
Пацієнтам доведеться пройти через перераховані нижче етапи імплантації зубів, щоб у результаті отримати чарівну посмішку.
Найбільш відповідальний період при імплантації зубів – підготовка до майбутньої операції. Він потрібний для того, щоб зменшити вірогідність ускладнень.
1. Підготовка до імплантації зубів
На цьому етапі проводиться ретельний огляд ротової порожнини пацієнта, оцінюється стан зубів, слизової оболонки порожнини рота, пародонта, усієї зубощелепної системи, наявних протезів, ступінь атрофії (зменшення в об’ємі) кістки щелепи. У процесі огляду спеціальними інструментами вимірюється товщина слизовоокістного шару на вершині альвеолярного відростка (відростка щелепи, в якому розміщені зуби). Обов’язково проводиться рентгенологічне дослідження та комп’ютерна томографія. По знімку та даним КТ встановлюється ступінь повноцінності кісткової тканини альвеолярного відростка і особливості будови щелеп пацієнта, а також вимірюється кількість кісткової тканини в місці встановлення імплантату. Велика увага приділяється медичному обстеженню стану інших систем і органів людини, адже основа імплантації – хірургічне втручання.
Пам’ятка пацієнтові перед проведенням імплантації
· Перед операцією за 1-2 дні необхідно зробити професійну чистку зубів.
· За добу до операції не вживайте алкогольні напої та напої, що містять кофеїн.
· Необхідно приймати лікарські засоби до і після операції відповідно до рекомендації лікаря. При прийомі лікарських засобів не можна вживати алкогольні напої, а також інші медичні препарати без узгодження з лікарем. При появі яких-небудь небажаних ефектів при прийомі антибіотиків, будь ласка, негайно повідомте про це лікаря.
· На операцію бажано приходити в одязі з бавовни з короткими рукавами (наприклад у футболці).
· Жінкам рекомендується приходити без макіяжу.
2. Нарощування кісткової тканини
Якщо кісткової тканини в пацієнта вистачає, цей етап не є обов’язковим. Але якщо кістки бракує для встановлення імплантату чи вона слабка, необхідно проводити нарощування кісткової тканини.
3. Хірургічний етап (встановлення імплантатів)
Штучний титановий корінь зуба під місцевою анестезією інтегрується в кістку щелепи згідно хірургічного протоколу. При імплантації застосовується переважно місцеве знеболення. Навіть при великих втручаннях у загальній анестезії (наркозі) немає жодної необхідності – місцеві анестетики дуже ефективні і їх дії вистачає для того, щоб абсолютно не відчувати болю.
Безпосередньо при імплантації імплантат встановлюється в лунку видаленого зуба відразу після його видалення або через 6 місяців після видалення. Після того, як ложе сформоване, проводиться власне імплантація під контролем глибини і напряму введення. Велике значення при цьому має наявність хірургічного шаблону і рентгенологічна оцінка стану кістки щелепи і встановленого імплантату безпосередньо після імплантації. Коли імплантат встановлений, накладають шви.
Після операції на оперовану сторону обличчя прикладають холод, призначають знеболюючі і протинабрякові лікарські препарати. Потім, протягом тижня призначають протизапальне лікування.
Після повної інтеграції (приживлення) імплантату починають проводити протезування на нижній щелепі через 3-4 місяці після операції, на верхній – через 4-5 місяців.
4. Встановлення абатмента
Після повного і надійного приживлення імплантату на імплантат встановлюють формувач ясен, який готує форму ясен для отримання чудової естетики при постійному протезуванні. Цей етап також відноситься до розряду хірургічних процедур, але в даному випадку травматичність обмежується невеликою ділянкою слизової оболонки. Для надання необхідної форми яснам потрібно приблизно 7-10 днів, після цього формувач ясен вигвинчується і абатмент приєднується до імплантата.
Далі здійснюється встановлення абатмента . У порівнянні з імплантацією – це проста процедура, під час якої стоматолог видаляє гвинти-заглушки, що необхідні для захисту імплантатів під час процесу загоєння.
Абатменти виготовляються з різних сплавів металів і кераміки, а також розрізняються своїми розмірами і формою – це все сприяє індивідуальному підходу до конкретної клінічної ситуації.
5. Встановлення коронки
Після встановленням абатмента проводиться самий останній етап лікування – протезування зубів. При цьому знімний протез, або штучна коронка кріпляться на абатмент. Процес протезування триває зазвичай 1-2 тижні.
І на останок: за статистичними даними, відсоток успішного функціонування зубних імплантатів складає приблизно 98% при дотриманні умов і протоколу їх встановлення, а також при неухильному виконанні пацієнтом усіх рекомендацій лікаря і дотриманні правил особистої гігієни ротової порожнини.