Конфігурація ріжучого краю

У момент реставрації зубів такий важливий параметр, як дизайн ріжучого краю різців, часто залишається непоміченим. Неуважне ставлення супроводжується неправильною його конфігурацією і, отже, неестетичним зовнішнім виглядом.

Існують 2 компоненти, які треба враховувати.

Загальний контур

Переважна більшість пацієнтів прагне виглядати молодше. З часом відбувається зношування різцевого краю і його редукція. У зв’язку з цим у літніх пацієнтів він має форму прямої лінії або зворотної дуги. Аналогічний ефект спостерігається в осіб з ортодонтичною патологією, з дефектами твердих тканин зубів і з неякісно виготовленими реставраціями.

Це призводить до втрати гармонії між зубами і м’якими тканинами і створює відчуття непривабливої посмішки. У молодих пацієнтів, а також у пацієнтів без патологічних змін у ділянці передньої групи зубів різцеві краї мають форму «чайки».

Це відбувається внаслідок домінування центральних різців, а також різного розміру і форми всіх зубів фронтальної зони. При цьому, якщо провести лінію, що з’єднує ріжучий горбик ікла і латеральний кут центрального різця, бічний різець має знаходитися апікальніше цієї лінії.

Отже, у момент реставрації передніх зубів можна їх зробити як більш, так і менш естетичними.

 Міжрізцеві кути

Завдяки різної форми і розташування фронтальних зубів можна виділити міжрізцеві кути.

Вони чинять великий вплив на визначення простору, розташованого за зубами. Цей простір виглядає темнішим у порівнянні із зубами і підкреслює їх домінування при посмішці.

Займаючись реставрацією передніх зубів, для досягнення максимального естетичного результату, необхідно стежити за симетричністю форми міжрізцевих кутів лівої і правої сторони.

Лікар-стоматолог Клініки «Кристал Лайф» Денис Юрійович Оверчук