НЕПРАВИЛЬНИЙ ПРИКУС

           Усі дефекти в ротовій порожнині, які не дають правильно зімкнутися верхньому і нижньому ряду зубів, вважають неправильним прикусом. У понад 80% людей спостерігаються відхилення від норми. Перевірити себе або дитину можна за допомогою простого тесту. Треба зімкнути зуби і подивитися в люстерко.

Норма:

  • верхній ряд зубів має трохи нависати над нижнім, щелепа не повинна висуватися ні вперед, ні назад, ущелини між рядами зубів не повинно бути.

Відхилення:

  • нижня щелепа може трохи або помітно виступати вперед. Верхній ряд зубів нависає над нижнім рядом.
  • між рядами зубів проглядається щілина. Про неправильний прикус також кажуть, якщо зуби ростуть не на своєму місці, тобто розташовані в 2 ряди, 1 зуб росте над іншим і т. д.

         Якщо ж ви вважаєте, що дана патологія носить тільки естетичний недолік, не забувайте про те, що за естетичною проблемою можуть ховатися і проблеми зі здоров’ям, до яких призводить цей дефект.

         У малюків і дорослих дуже часто спостерігаються порушення дикції і затримка мовлення через неправильне змикання зубів. При цьому дефекті порушується сон, дитина схильна до частих ЛОР-захворювань. Можуть спостерігатися проблеми з травленням.

         Як бачите, правильний прикус – це не тільки здорові, красиві, рівні зуби, але й здоров’я всього організму. Тому його виправляти все-таки потрібно

А чи задумувались Ви коли-небудь,

чому необхідне ортодонтичне лікування

          Існує 5 функцій порожнини рота: жування, ковтання, дихання, функція зминання губ та мова. Порушення будь-якої функції може призвести до різних видів порушення прикусу

          Грамотний ортодонт має багато методів та засобів для проведення ортодонтичного лікування. Серед яких, особливу увагу потрібно надати масажу, заняттям у логопеда та паралельному лікуванню ЛОР органів при необхідності.

         Корекція та відновлення функцій порожнини рота є гарантією стабільності результатів ортодонтичного лікування та запобігає рецидиву. Тому пам’ятайте, що ортодонтичне лікування – це не тільки брекети та пластинки!☝️

 Чим загрожує неправильний прикус зубів? ?

          Неправильний прикус зубів у людини – це порушення змикання і розташування зубів по відношенню один до одного!

Наслідки неправильного прикусу:

  • можливий перекіс обличчя
  • клацання при жуванні
  • проблеми шлунково-кишкового тракту
  • розвиток лор-захворювань
  • певні мовні дефекти, порушення дикції!
  • естетичні та психологічні проблеми;
  • передчасна втрата зубів!

 Як неправильний прикус впливає на здоров`я?

         Прикус у дитини формується від народження до 15 років. Неправильний прикус може призвести до таких негативних наслідків як:

  • постійний головний біль;
  • хворобливі відчуття в жувальних м’язах;
  • карієс;
  • випадіння зубів;
  • проблеми із травленням;
  • неякісне жування.

Ви знали, що про прикус малюка необхідно починати

 турбуватися ще до моменту прорізування перших зубів

          Для оптимального розвитку і формування прикусу потрібно слідкувати за деякими особливостями росту зубів ще з дитинства. Бажано було б забезпечити дитині саме грудне вигодовування. При годуванні грудьми дитина прикладає значно більше зусиль для того, щоб натиснути на них і отримати чергову порцію молока, на відміну від смоктання соски. Крім цього, грудне вигодовування повною мірою задовольняє смоктальний рефлекс дитини.

          Якщо ж грудне вигодовування не можливе, то дитині для штучного вигодовування потрібно підібрати правильну і якісну соску, найкраще спеціальну ортодонтичну.

          Також для формування правильного прикусу дитини першого року життя необхідно стежити за положенням її під час вигодовування. Не менш важливим є положення дитини під час сну. Слідкуйте за тим, щоб малюк не спав з опущеною назад або занадто нахиленою вперед головою.

         Тому для здорової посмішки вашого малюка знайомство з ортодонтом повинно відбуватися ще в ранньому віці

          Також для формування правильного прикусу дитини першого року життя необхідно стежити за положенням її під час вигодовування. Не менш важливим є положення дитини під час сну. Слідкуйте за тим, щоб малюк не спав з опущеною назад або занадто нахиленою вперед головою.

        Щоб у вашої дитини сформувався правильний прикус, потрібно регулярно відвідувати стоматолога

 З повагою лікар-ортодонт «Кристал Лайф» Наталія Іванівна Ковальчук