Перший візит дитини до стоматолога

Незважаючи на величезний технологічний прогрес в стоматології, страх відвідування стоматолога залишається однією з головних проблем сучасності. І найбільш яскраво вона виражена у маленьких пацієнтів. Перший візит до стоматолога – важливий і хвилюючий крок, як для дитини, так і для його батьків. Саме він визначить майбутнє ставлення дітей до процесу лікування зубів і догляду за ними в цілому. Основою даного процесу повинна бути правильна підготовка дитини і прищеплення батьками культури гігієни з самого раннього віку.

Crystal Life – одна з кращих клінік в Костополі, де вміють знайти підхід до дітей. 

Дитина у стоматолога

Фахівці сходяться на думці, що перші відвідини стоматолога гігієніста має відбутися у віці приблизно 6 місяців або ж коли прорізатиметься перший зуб. Цей візит розрахований швидше на батьків, які потребують консультації по догляду за дитячими зубами.

У віці від року і до 1,5 років стоматолог вже може діагностувати пляшковий карієс, який, до речі не рідкість для малюків, і своєчасно усунути цю проблему. Першими у дітей псуються верхні різці, причому утворення з’являються з внутрішньої сторони або в важкодоступних місцях. З цієї причини вкрай важливо відвідувати стоматолога двічі на рік в профілактичних цілях.

У віці 3-х років, у більшості дітей вже прорізалися всі 20 молочних зубів. Це як раз той випадок, коли стоматологу вже буде видно проблеми з прикусом. Не виключено, що для його виправлення може знадобитися допомога ортодонта.

Молочні зуби однаково важливі, як і постійні. Їх теж потрібно лікувати. Багато батьків помічають проблеми з зубами дитини, коли у них вже утворилася дірка, що викликає біль. Це – наслідки нерегулярних візитів до стоматолога, і одна з причин боязні лікування. Набагато простіше усунути маленьку дірочку, ніж лікувати наполовину зіпсований зуб, який викликає біль.

Як тільки з’явився перший зубок, його потрібно чистити. До 8 років (і з появою постійних зубів) яким би самостійним дитина не була, батькам варто регулярно перевіряти стан дитячих зубів.

Що відчуває дитина в кабінеті у стоматолога?

Коли діти вперше приходять до лікаря, їх просто переповнюють емоції:

  1. Їм дуже складно терпіти біль через підвищену чутливість. Вони не можуть контролювати себе і свої дії.
  2. Коли вони відчувають хвилювання близьких, то і самі починають панікувати.
  3. Навіть при відсутності болю дитина може злякатися незнайомого місця. Вона вперше в цьому кабінеті і відчуває якусь небезпеку.
  4. Вона відчуває страх від незнання того, що з нею будуть робити.

Складно уявити, яке хвилювання відчуває ця маленька людина. Але, при правильній підготовці з боку батьків і кваліфікованому догляді стоматолога, негативні емоції, можна якщо не уникнути, то істотно мінімізувати. Якщо мова йде про дітей від 2-х і більше років, ми радимо мамам і татам поговорити з ними, пояснити, для чого потрібно йти до стоматолога, що він робить і дати зрозуміти, що боятися тут нічого. Маленького пацієнта потрібно налаштувати на те, що лікар хоче йому допомогти. 

Як правильно підготувати дитину?

Тут батькам варто застосувати кілька психологічних прийомів:

  1. Тон розмови повинен бути спокійним, щоб створити позитивну атмосферу.
  2. Підготовку варто починати за два дні перед походом, щоб він не накрутив себе страшилками друзів.
  3. Уникайте слів: «Не бійся», «Не плач», «Не кричи». Тоді він автоматично налаштується на те, що потрібно чогось боятися.
  4. Але і обманювати не потрібно, кажучи, що йому нічого робити не будуть. Так ви остаточно втратите його довіру.
  5. Уявіть похід до стоматолога як чергову цікаву пригоду.
  6. Не обіцяйте, що купите йому шоколадку, адже тоді він запідозрить щось недобре.
  7. Намагайтеся уникати подробиць процедури лікування. З ваших вуст не повинні виходити такі слова, як «свердло», «укол», «шприц» і т.д. Лікар сам знайде підхід до малюка і ненав’язливо все пояснить.
  8. Якщо дитина запитає, чи боляче це, не намагайтеся брехати. Скажіть, що буде трошки боляче, але потім все пройде і настане одужання.

Ознайомчий візит

Якщо ви ще не відвідували стоматолога з дитиною, рекомендуємо записатися до нього на попередню консультацію:

  • Поговоріть з медиком про психологічні особливості дитини.
  • Розпитайте про технології лікування зубних захворювань у дітей.
  • Дізнайтеся, як допомогти дитині навчитися правильно стежити за гігієною порожнини рота.

Після таких відвідин дитина зрозуміє, що не потрібно боятися стоматолога. Лікар зможе ближче познайомитися з ним і встановити довірчий контакт.  Досвід в роботі з маленькими пацієнтами у нас досить великий. Наші фахівці знають як подружитися з дітьми, пожаліти, заспокоїти, знайти індивідуальний підхід. Працюємо з новітнім європейським обладнанням та інструментами, використовуємо високоякісні препарати для безболісного лікування. Виділяйте відповідний час, і приходьте до нас.

Crystal Life піклується про здоров’я своїх маленьких пацієнтів!