Чому необхідно спостерігатися у стоматолога під час вагітності та лактації?
Протягом вагітності в організмі жінки відбувається гормональна перебудова. Це призводить до нудоти і блювоти, підвищення апетиту – збільшується концентрація кислотності в слині. Підвищена кислотність – це сприятливе середовище для розмноження бактерій, які ушкоджують зубну емаль.
Крім того, під час вагітності в жіночому організмі падає вміст кальцію, вітамінів та інших корисних мікроелементів.
Але найбільше кальцію жіночий організм втрачає під час годування груддю. У молоко йде більше кальцію, ніж на побудову скелета дитини.
Тому, до періоду лактації потрібно приготуватися завчасно. Обов’язково проконсультуйтеся у стоматолога ще в період вагітності. Він порекомендує комплекс вітамінів і мікроелементів, які не зашкодять плоду і адаптують організм до годування грудьми.
Кожен організм індивідуальний і лікар, виходячи з індивідуальних особливостей, дасть оптимальні рекомендації з харчування саме для Вас.
Чи безпечно лікувати карієс під час вагітності та годування?
Лікувати карієс під час вагітності та годування груддю не тільки безпечно, але й необхідно. Карієс – це процес інфікування організму. Майбутня або годуюча мама може через свій організм передати проблеми з ротовою порожниною своїм дітям. Дослідження показали, що бактерія streptococcus mutans, що викликає карієс, може передаватися навіть при поцілунку матері і дитини.
ВАЖЛИВО! Ускладнення карієсу (пульпіт і періодонтит) призводять до запалення пульпи зуба. Токсини з вогнищ запалення можуть утворювати в організмі хронічні вогнища інфекції, що вкрай небажано і для матері і для дитини.
Так само, будь-який біль, у тому числі зубний, негативно позначається на психоемоційному стані вагітної жінки і, як наслідок, на розвитку плоду.
З якого терміну можна починати лікування?
Починати лікування в стоматологічній клініці можна після 1 триместру вагітності. У кожного періоду вагітності є свої особливості, на які повинен звертати увагу лікар стоматолог.
Чи можна робити анестезію при вагітності та лактації?
Не тільки можна, але і вкрай необхідно. Сучасні анестетики призначені, в тому числі, і для вагітних жінок. Вони роблять лікування безболісним і якісним. А за рахунок адреналіну, міститься в них, велика частина анестетиків накопичується саме в місці уколу, і тільки незначна їх кількість всмоктується в кров. Тому сучасні анестетики, що застосовуються в стоматології, ніяк не впливають на дитину.
Чи можна робити рентген при вагітності?
Сучасна стоматологія використовує високочутливі датчики і плівки, рентгенівське випромінювання яких у 8-10 разів менше, ніж в рентген апаратах старих поколінь.
Крім того, під час застосування рентгена використовується захист у вигляді свинцевого фартуха.
Тому рентгенографія у вагітних можлива, і в складних випадках навіть необхідна.
Важливо! Категорично заборонений при вагітності рентген, при якому рентгенівські промені проходять поруч з плодом або безпосередньо через нього.
Пам’ятайте! Дуже важливу роль у здоров’ї дитини відіграє здоров’я її матері. Приділяйте величезну увагу профілактиці карієсу. Не забувайте регулярно відвідувати стоматологічну клініку, починаючи з етапу планування вагітності. Виконуйте рекомендації лікаря і частіше посміхайтеся.
29 квітня 2019 року