Красі усмішки сьогодні приділяється велика увага не тільки в соціальній, але і в особистій сфері. Білосніжна усмішка – невід’ємний атрибут успішної ділової людини. Однак, далеко не всі можуть похвалитися ідеальними від природи зубами.
Сучасні технології дають можливість практично кожному отримати гарну посмішку. Однак естетична стоматологія, як поняття, а також вініри – як один із її основних методів, викликає безліч запитань…
Для чого використовують вініри?
Кожна людина хоче мати ідеальні зуби: білі, рівні і красиві, – однак часом навіть ретельний догляд не рятує від жовтизни зубів, нерівностей або каріозних уражень. У таких випадках сучасна стоматологія пропонує встановлення вінірів на передні зуби – остання інновація в ортопедії, яка швидко завоювала популярність через легкість установки і прекрасний зовнішній вигляд.
З їх допомогою можна усунути проміжки між зубами, позбутися від відколів, тріщин і інших естетичних недосконалостей, виправити колір зубів, форму, розмір. Вініри закриють зовнішню поверхню зубів, і посмішка зміниться!
Це ідеальне рішення для створення природної привабливої посмішки, яка буде тішити вас довгий час.
Що ж таке вініри?
Вініри – це за своєю суттю, такі пластинки-пелюстки, своєрідний фасад передньої поверхні зуба, до якої вони і приклеюються. Вони потрібні для того, щоб закрити зовнішній шар зубів.
Вініри виготовлюються з кераміки – цей матеріал точно відтворює естетичні характеристики зуба. Посмішка буде виглядати природно і натурально – якщо, звичайно, відтінок підібраний грамотно, і встановлення вінірів проводилася стоматологом-професіоналом …
Естетична стоматологія, що це таке?
Естетична стоматологія – це сучасний розділ медицини, який дозволяє відновлювати і усувати різні дефекти зубів (відколи, тріщини, зміна довжини, форми і кольору зубів).
Такий напрям медицини, як естетична стоматологія користується попитом у пацієнтів стоматологічних клінік вже десятиліття. По суті, естетична стоматологія – це створення або відновлення красивої посмішки.
Можливості естетичного відновлення зубів:
• видалення подряпин, відколів і нерівностей зубів;
• зміна кольору зубів;
• реставрація зубів після травм (відсутня частина зуба);
• усунення щілин (проміжків) між зубами;
• естетичне вирівнювання;
• коригування наслідків від бруксизму;
• зміна ширини, довжини і форми зубів.
Чим відрізняються вініри від коронок?
На відміну від коронок або імплантів, процедура встановлення вінірів практично не викликає дискомфорт у пацієнта. Вона безболісна і займає менше часу.
Вініри не тільки естетично приємні оку, але і незамінні у виправленні таких дефектів:
• великі відстані між передніми зубами;
• темний відтінок зубної емалі, відколи тріщини;
• непропорційний розмір різців, не піддається вирівнюванню брекетами;
• нерівна форма або недостатня висота зубів, викликана неправильним прикусом.
Голлівудська посмішка або які види вінірів на передні зуби є в сучасній стоматології?
Вініри здатні надати посмішці красу і блиск навіть при яскраво виражених нерівностях зубного ряду без ортодонтичного і хірургічного лікування в коротші терміни. Дана технологія реставрації зубів особливо актуальна для пацієнтів, які мають некаріозні види захворювань (тетрациклінові зуби, флюороз, гіпоплазія і т.д.).
З якого матеріалу виготовлюють вініри?
Матеріал виготовлення вінірів грає ключову роль в їх міцності і естетичних якостях. Виділяють такі види:
• Композити. Полімерна речовина, яка твердне під впливом ультрафіолетового світла лампи. Не вимагають попереднього виготовлення, наноситься на зуби стоматологом, після шліфується і обточується. Найбільш економічний і популярний варіант вінірів, який, проте, досить часто вимагає заміни та не має великого вибору півтонів емалі. Досить швидко втрачає свій колір від вживання продуктів і напоїв з фарбниками.
• Керамічні вініри – найдорожчий і найестетичніший матеріал. Володіють напівпрозорістю, надають усмішці неповторний блиск. Великий вибір відтінків дозволяє зробити посмішку максимально природною. Для виготовлення часто використовуються цільні порцелянові блоки.
З повагою, головний лікар стоматології “Кристал Лайф” Орест Ігорович Пюрко.