Зубні йоршикі – корисні помічники в догляді за зубами

        Людей, у яких дійсно гарні зуби та здорові ясна, в сьогоднішній час дійсно небагато. Але навіть якщо вони і хороші, сучасний ритм життя, їжа, яку ми споживаємо щодня, вода, яку п’ємо, авітаміноз, яким хворіємо, роблять свою справу – зуби  та ясна хворіють.

        Невід’ємним засобом по догляду за порожниною рота є йоржик  для зубів. Ви напевно бачили зубні йоржики в супермаркетах чи аптеках, але, можливо, не здогадувалися, для чого потрібні ці пристосування. Виглядають вони як зменшені в десятки разів кухонні йоржики для миття посуду. Зубні йоржики виготовляються з міцних і екологічно безпечних матеріалів. Вони бувають різної форми, відрізняються за кольором і довжиною щетинок. Але завдання в них одне: якісно очистити бічні поверхні зубів, які, до речі, складають 40% від загальної площі зубної поверхні. Щетинки будь-якої  зубної щітки не здатні прослизнути у проміжки між зубами на достатню глибину, і саме для цього призначені йоржики.

         Підбирати йоржик слід за порадою стоматолога для запобігання травмування ясен та емалі зубів.

         Форма головки йоржика може бути циліндричною або конусоподібною. Для щоденного чищення зручніше користуватися конусоподібною головкою.    Людям з брекетами потрібно купувати спеціальні ортодонтичні йоржики. Їх вигнута форма дозволяє ретельно очистити всі “лабіринти” брекет-системи. Можна знайти моделі з роздвоєними кінцями, призначені спеціально для чищення замочків.

         Щетинки йоржика, як і у зубних щіток, бувають різного ступеня жорсткості, наприклад, для чутливих зубів підходить м’яка щетина. Довжина щетинок може варіюватися до 1 до 3 мм.

         Розмір та зовнішній вигляд ручки пристосування – це вже справа зручності. Комусь подобаються маленькі йоржики, іншим зручніше, коли форма ручки нагадує зубну щітку.

  Кому потрібно користуватися йоржиками?

        В ідеалі ці пристосування, у дружній компанії з флосами (зубними нитками) і ополіскувачами, повинні оселитися у ванній кімнаті кожного. Але на відміну від західних країн, де чищення зубів – це цілий ритуал, не всі наші співвітчизники знають про існування таких засобів для догляду за ротовою порожниною. Особливо важливо використовувати йоржик тим, хто носить ортодонтичні конструкції; має патології прикусу та хвороби ясен; п’є багато кави, чаю, напоїв, що забарвлюють емаль; курить.

Як правильно користуватися йоржиком для зубів?

        Перше правило використання: йоржик для зубів має легко входити в міжзубний проміжок. В іншому випадку може бути травмована емаль і слизова. При чищенні зубних проміжків не потрібно використовувати пасту або порошок. Рухи йоржиком мають бути зворотно-поступальними (тобто “туди-сюди”) або круговими, заборонено здійснювати рухи вгору-вниз. Передні різці чистити йоржиком не рекомендується.          Всі правила, описані вище, поширюються і на людей, що носять брекети. Але до цих рекомендацій додаються ще кілька. Крім міжзубних проміжків, йоржиком потрібно чистити і поверхню зубів під дугою рухами вгору-вниз. Проводити таку чистку потрібно після кожного прийому їжі, нехай навіть і легкого перекусу.

         Важливо: протягом першого тижня використання йоржика при його введенні у проміжки між зубами може відчуватися дискомфорт і ясна можуть кровоточити. Це свого роду адаптація, яка не повинна  налякати. Але якщо неприємні відчуття при використанні пристосування тривають довше тижня, ясна стали виглядати запаленими і болять, швидше за все, ви підібрали невірний розмір йоржика і варто припинити користуватися ним.

         Йоржик може використовуватися для щоденної гігієни та має регулярно мінятися (раз на тиждень).

         Тим, хто носить брекети та інші стоматологічні конструкції, без цього засобу для догляду за порожниною рота взагалі важко обійтися. Тож зробіть  йоршики своїми кращими помічниками у боротьбі за здорову усмішку.

Користуйтесь на здоров’я, адміністратор стоматології “Crystal Life” Галина Володимирівна Житнюк